Menu Zavrieť

Vonkajšie plotové brány

Vonkajšie brány, príjazdové brány a ploty pre domácnosti a firemné priestory. Pohodlný vjazd na váš pozemok už nemusí byť len snom. Stačí mať krídlové alebo posuvné brány, ktoré majú mnohé výhody. Vyberte si kvalitné krídlové plotové brány alebo samonosné posuvné brány. V našej ponuke nájdete rôzne druhy bránok ku všetkým typom oplotenia.

KRÍDLOVĚ BRÁNY

Vonkajšia krídlová brána je tvorená jedným alebo dvoma krídlami, ktoré sa zvyčajne otvárajú smerom na pozemok. Krídlo je uchytené pomocou nastaviteľných otočných pántov na zabetónovaných stĺpcoch vyrobených z uzavretých profilov, prípadne priamo na stĺpikoch oplotenia. Krídlové brány sú vhodné pre uzavretie väčšiny vjazdov aj areálov. Vyžadujú minimálnu        pripravenosť a prevádzkovú údržbu.

Viac o krídlových bránach

POSUVNÉ BRÁNY

Posvuné brány predstavujú moderné riešenie vjazdu vozidiel do objektu. Posuvná brána sa otvára do strany pozdĺž plotu, vďaka čomu efektívne šetrí priestor pred aj za bránou. Samonosné posuvné brány vyrábame podľa priania zákazníka na kľúč. Posuvné brány PEMAT sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a spĺňajú náročné požiadavky z hľadiska častého používania.

Viac o posuvných bránach

Vonkajšie krídlové a posuvné brány PEMAT

Vonkajšie krídlové brány

Vonkajšia krídlová brána je tvorená jedným alebo dvoma krídlami, ktoré sa zvyčajne otvárajú smerom na pozemok. Krídlo je uchytené pomocou nastaviteľných otočných pántov na zabetónovaných stĺpcoch vyrobených z uzavretých profilov, prípadne priamo na stĺpikoch oplotenia.

Posuvné brány s pohonom

Vonkajšie posuvné brány sú tvorené jedným krídlom. Pohyb brány zaisťuje podlahová koľajnica pozdĺž oplotenia. Posuvná brána je pevne ukotvená na zabetónovaných stĺpcoch vyrobených z uzavretých profilov.

Vonkajšie bránky

Sú vyrábané v rovnakom alebo podobnom prevedení a dizajne ako vonkajšie brány.

Posuvné brány delíme podľa spôsobu otvárania

  • Samonosné posuvné brány a posuvné brány po koľajnici sa otvárajú posunom do strany mimo vozovku.

  • Krídlové brány otvárajú svoje jednotlivé krídla do vozovky.

  • Posuvné brány ďalej rozdeľujeme podľa frekvencie otvárania na privátne a priemyselné brány.

Na rozdiel od svojim spôsobom štandardizovaných garážových brán sú vonkajie posuvné brány vždy skutočným originálom. Brána môže byť krídlová, pojazdová, samonosná. Môže byť manuálna alebo ovládaná pohonom s diaľkovým ovládaním.

Posuvné brány či už v prevedení ako pojazdová brána po koľajnici alebo samonosná posuvná bránaje veľmi elegantným riešením uzatvorenia vjazdu na pozemok či do objektu. Brána sa zasúva pozdĺž existujúceho plotu a nevyžaduje tak priestor pred vchodovým otvorom. Jediný priestor nutný pre funkciu toho typu brány je pozdĺž existujúceho plotu. Brána je štandardne umiestnená vnútri pozemku za plotom.