Menu Zavrieť

Zimné záhrady

Svetlo vzduch a kontakt s prírodou, to sú základné životné potreby. Zaisťujú náš dobrý zdravotný stav. Vďaka zimnej záhrade môžete tieto potreby uspokojovať po celý rok. Vytvára príjemnú a útulnú atmosféru a privádza do obytného priestoru viac svetla. V kľude môžeme prežívať špecifickú krásu každého ročného obdobia a to bez nepríjemností, akými sú zima a vlhkosť. Vychutnajte si jar a jeseň aj bez chladu a dažďa a užite si nádhernú zimnú idylku bez toho, aby ste mrzli. Zimné záhrady sa skladajú z rôznych voči sebe perfektne zladených komponentov. Vďaka tejto škále môžete zimnú záhradu individuálne prispôsobiť štýlu Vášho domu. Tepelné a vlhkostné zaťaženia vyžadujú konštrukčné komponenty z veľmi kvalitných materiálov. Vďaka kvalitným profilovým systémom a zasklením najvyššej kvality zodpovedajú hliníkové zimné záhrady od spoloćnosti FENESTRA tepelno-izolačným požiadavkám 21. storočia.

VZORKOVNÍK RAL

 

Príjemná klíma aj v letnom období

Napriek bežne rozšírenému názoru nepotrebujú moderné zimné záhrady žiadne dodatočné zdroje vykurovania. Dokonca naopak: Dopadajúce slnečné svetlo sa premení na teplo, je ním napr. ohrievaná podlahová dlažba. Toto teplo zase nemôže unikať von cez sklenený plášť. Vďaka tomu vzniká skleníkový efekt, ktorý výrazne znižuje potrebu externého prívodu tepla prostredníctvom vykurovacích systémov. Aby v letnom období nedochádzalo k prehrievaniu zimnej záhrady, riešenie ponúka celý rad možností tienenia: ( roletové a žalúziové systémy, posuvné okenice a markízy, ktoré sú perfektne zladené s modulmi zimnej záhrady). S automatickými systémami vetrania zaistíte príjemnú vnútornú teplotu pri vysokých vonkajších teplotách. Pre klimatizáciu máte navyše k dispozícií veľký výber foremných strešných okien.

 

Bezpečnosť

je veľmi dôležité, aby ste sa v ziméj záhrade cítili rovnako bezpečne, ako vo zvyšku svojho domu. Vďaka špeciálnym profilom odolným proti vlámaniu s otváracími prvkami pre zimné záhrady, adekvátnemu kovaniu a použitia bezpečnostného skla je Vaša zimná záhrada efektívne chránená pred vandalizmom a vlámanim.

 

Zvýšenie komfortu a rozšírenie obytného priestoru

Ako vidíte existuje veľa dovodov na zimnú záhradu Na jednej strane získate zelenú oddychovú oázu , na druhej strane investujete do  zvýšenia hodnoty Vašej nehnuteľnosti. A to najlepšie: pre zimnú záhradu sa nájde vždy nejaké miesto, napríklad na trávniku predobývacou izbou alebo na zastrešenej terase. Je jedno, či sa rozhodnete pre menšie riešenia čiviacposchodovú zimnú záhradu, v zimnej záhrade od spoločnosti FENESTRA Sk si môžeteužívať komfort bývania na najvyššej úrovni a profitovať z veľkoryso rozšíreného priestoru.