Menu Zavrieť

Vonkajšie krídlové brány PEMAT

Krídlové brány nepotrebujú priestor po bokoch otvoru, ale vyžadujú viac miesta v oblasti otvárania brány (väčšinou vo dvore). Krídlové aj posuvné brány vyrábame na mieru s dizajnom podľa dohody so zákazníkom. Krídlová brána sa vďaka svojej konštrukcii pohybuje nad terénom a znižuje tak náročnosť zimnej údržby. Tento typ brány je vhodný všade tam, kde priestor vedľa prejazdu neumožňuje pohyb posuvnej brány.

Vonakjšie krídlové brány

Vonkajšia krídlová brána je tvorená jedným alebo dvoma krídlami, ktoré sa zvyčajne otvárajú smerom na pozemok. Krídlo je uchytené pomocou nastaviteľných otočných pántov na zabetónovaných stĺpcoch vyrobených z uzavretých profilov, prípadne priamo na stĺpikoch oplotenia.

Ručné alebo automatické otváranie

Vonkajšie krídlové brány možno vybaviť elektromechanickým či hydraulickým motorovým pohonom. Hlavnou prednosťou týchto pohonov je dlhoročná životnosť s takmer bezúdržbovou prevádzkou. Motory pracujú na diaľkové ovládanie.

Inteligentné motory majú schopnosť rozpoznať prekážku v priestore brány. V prípade výpadku el.prúdu je možné motor ľahko odblokovať a ovládať ručne.

Dizajnové krídlové brány

Pri výbere krídlovej brány myslíme aj na dizajn, aby krídlová brána ladila s okolím. Môžete si zvoliť, či chcete bránu s plastovou, kovovou alebo drevenou výplňou. Povrch môže byť farebne nastriekaný podľa vzorkovníka RAL.

 

Ovládanie a pohony krídlových brán

 

Naša spoločnosť sa zaoberá tiež výrobou a montážou vonkajších krídlových brán (vid.galéria), ku ktorým je možnosť namontovať elektrické pohony krídlových brán. Využitie týchto pohonov sa určuje podľa typu brány, váhy a dĺžky krídla brány.

Automatické pohony vonkajších brán zabezpečia pohodlie navyše

Každodenné používanie brány má byť pohodlné a bezpečné. Oplatí sa investovať do komfortu a zaobstarať automatické otváranie vonkajších brán. Potom vchádzame priamo na pozemok, bez toho aby sme museli z auta vystupovať a s bránou mechanicky manipulovať.

Až s diaľkovo ovládaným pohonom bude vaša príjazdová krídlová brána komfortná a bezpečná. V prípade nami dodávaných výrobkov získate kvalitu, na ktorú sa môžete spoľahnúť každý deň.

V praxi najpoužívanejšie pohony krídlových brán, majú bezpečné a jednoduché uchytenie pohonu, tichý chod, možnosť dvoch funkcií – čiastočné otvorenie (otvorenie jedného krídla) alebo úplného (otvorenie oboch krídel). Pohon disponuje funkciou – bezpečné rpzpoznánie prekážky.

Pohony krídlových brán

Pohony brán sú ovládané diaľkovým ovládaním alebo pomocou kľúčového spínača.Štandardne sada pohonu obsahuje jeden diaľkový ovládač, bezpečnostnú fotozávoru proti privretiu bránou, maják a kľúčový spínač.

Maximálna bezpečnosť

Pohony sú vybavené spoľahlivou a osvedčenou technikou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Automatické rozoznanie prekážok zaisťuje optimálnu ochranu. Pohony krídlových brán sa osadzujú na každé krídlo zvlášť.

Pohony brán OPTIMO  

Optimo je veľmi pohotový , je vybavený s enkodérom , elektronikou a vypínačom. Enkoder neustále kontroluje pohyb brány a hned zistí prekážky  v pracovnej zóne. Optimo je vybavený s dvoma vypínačmi , ktoré poskytujú presné informácie o pozícii brány. Motory sú dodávané s dvoma káblami , z ktorých jeden je silový a druhý je signalizačný. Oba káble sú dlhé 1 m , čo umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž. Konzoly sú pevné a silné.Pohony LIFE boli naprojektované s najmodernejším dizajnom podľa predstáv zákazníka.

Pohony brán ARMOR

Modely ARMOR boli navrhnuté bez šetrenia na kvalite. Vonkajší obal pohonu bol vyrobený z hliníkovej liatiny , materiál je ľahký. Vonkajší povrch , ktorý je jeden z rozlišujúcich znakov LIFE,je nedeformovateľný. Prevodová tyč a hlavný mechanizmus sú uchytené na ložiskách , aby bola zabezpečená dlhodobá životnosť.Riadiaca elektronika umožňuje jednoduchú inštaláciu fotobuniek a iných bezpečnostných prvkov.

Podzemný pohon ERGO

Mechanizmus na odomknutie je perfektne chránený pred daždom. Napriek zriedkavému použitiu bol mechanický systém navrhovaný pre ľahké použitie. Aj Ergo má integrovaný enkoder , ktorý dokáže zistiť prekážky. Vonkajší obal pohonu je z hliníkovej liatiny , ktorá garantuje ľahkosť. Box bol vyhotovený z pozinkovanej ocele s pridaním medi pre dlhšiu životnosť. Silná spodná časť má niekoľko odvodňovacích vrtov s plastovými koncovkami.

 

 

Krídlové brány pre priemyselné objekty