Menu Zavrieť

Vonkajšie žalúzie

Exteriérové horizontálne žalúzie, tvar C

Vonkajšie horizontálne žalúzie Alucover Typu C sa využívajú najmä na exteriérové zatienenie plôch rozmerov až do 16 m² (v závislosti od spôsobu ovládania), no svoje uplatnenie nachádzajú aj v interiéri (Alucover CN50). Lamely (šírka 50, 65, 80mm) zavesené na hliníkovom nosníku sú po výške fixované bočnými oceľovými lankami potiahnutými plastom, alebo vedené vo vodiacich lištách, čím sa minimalizuje ich pohyb vo vetre a hlučnosť. Vonkajšie žalúziesú v štandardnom vyhotovení ovládané kľukou alebo motorom.

Farebné otiene

 

 

Exteriérové horizontálne žalúzie, tvar Z

Vonkajšie horizontálne žalúzie Alucover Z sú najobľúbenejším typom vonkajšej žalúzie. Lamely sú vyrobené z hliníkového profilu s prierezom v tvare Z, vďaka čomu maximálne odolávajú nepriaznivým poveternostným podmienkam.Termoregulačný efekt vonkajších žalúzií zvyšuje guma vlisovaná po celej dĺžke lamely. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu vonkajšie žalúzie vo vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu. Variabilita montáže, elegancia a dokonalé zatienenie tvorí z tejto vonkajšej horizontálnej žalúzie unikátny tieniaci prvok pre všetky typy objektov. V štandardnom vyhotovení sú ovládané kľukou alebo motorom.

Farebné otiene

 

 

Exterérové horizontálne žalúzie, tvar S

Vonkajšie horizontálne žalúzie Alucover S predstavujú elegantné riešenie vo vonkajšom tienení z pohľadu účelnosti a dizajnu. Lamely v tvare písmena „S“ šírky 90 mm a 65 mm ​​vytvárajú v zavretom stave dokonalú celistvú plochu. Účelnosť vonkajšej žalúzie je posilnená ladným vzhľadom. V porovnaní so žalúziou SN 65 súvonkajšie okenné žalúzie SN 90 vhodné na zatienenie väčších plôch, pretože lamely pôsobia opticky väčším dojmom.

Farebné otiene